medya sensin, paylaş!

Apple Otomobil ( İCar ) Geliyor

Apple otomobil ( iCar ) üretmeye hazır. Apple insansız otomobil üretmek için California eyaletinden izin almıştı. Bu haber şiketin en yetkili isimlerinden oln Tim Cook trafından da doğrulanmıştı. Apple otomobil ( ICar ) hakkında sözleri şu şekilde olmuştu.

Apple otomobil ( ICar ) için Bloomberg kanalına açıklama yapan Cook: '' Şirketimiz son dönemde otonom sistemlere yöneliyor, fakat ürün açısından ne yapacağımızı söyleyemem. Bu çok önemli bir teknoloji ve bu durum bizim açımızdan da çok önemli.'' dedi. Apple Titan kod adıyla hazırladığı elektrikli otomobil modelini 2019 yılana kadar tamamlamayı hedefliyor. Bu nedenledir ki proje ekibini 600 kişiye çıkarmış. Fiat ve Chrysler başta olmak üzere çoğu otomobil firmasından tranfer yapan Apple Car otomobil modelini 2020 yılında üretim bandında görmek istiyor. Apple kendine ait bir otomobil üretim fabrikasına sahip değil. Apple Car nerede üretilecek? Büyük ihtimalle taşeron üretim yapan firmaları tercih edecektir. Diğer otomobil üreticilerinin bu konuda nasıl bir pozisyon alacağı merak konusu.

Apple geçmişte otomobil sektörüyle yakından ilgilendiği zaten biliniyor. Apple otomobil yollarda olduğu zaman kullanıcılarına neler getirecek merak konusu. Apple telefon teknolojisini göz önüne getirdiğimizde Apple Car ile neleri yaşayabileceğimizi az çok tahmin etmek mümkün.