medya sensin, paylaş!

Adnan Fişenk "Kadın bir toplumun lokomotifidir..."

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk 8 Mart Kadınlar Günü nedeni ile TRT’nin yayınladığı canlı radyo programına katıldı. Fişenk, yaptığı açıklamada “Kadının olmadığı bir sektörün hak ettiği yere gelmesi mümkün değildir. Dünyanın en gelişmiş medeni ülkeleri, Ülkelerindeki kadınlarına en yüksek kıymeti veren ve onun gücüne inanan toplumlardır ” dedi.

Fişenk’in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Yaşadığımız dünyamızı güzelleştiren ve yaşanır hale getiren kadınlarımız, aydınlık yarınlara yürüyüşümüzde bizlere yol göstericilerimizdir. Kadın bir ülkenin lokomatifidir, sinerjisidir. Ülkemizin her alanında olduğu gibi, Medya sektöründe de, kadının rolü her zaman çok önemlidir.

Kadınlarımızı diğer alanlarla birlikte Basınımızın en önemli aktörleri arasına sokmaya çalışan ve Basının her alanında ve branşında bulunması gerektiğini özendiren anlayış, ülkemize en büyük iyiliği yapan anlayıştır. Böyle büyük bir potansiyel İnsan gücünü yok saymak, toplumun kendini yok saymasıdır.


Avrupa Gazeteciler Derneği olarak bünyemizin her bir kurulunda, Temsilciliklerimizde bulunan Kadın Gazeteciler ile birlikte çalışmayı, hareket etmeyi çok önemsiyoruz. Çünkü her bir başarımızın altında müşterek emeğimiz, üretimimiz yatmaktadır.Ayrıca farkındayız ki kadınlarımız sadece iş hayatı ile değil iş hayatından daha zor ve çetin olan evlerini de yuvalarını da insan üstü bir gayretle fedakarlıkla özverili bir şekilde karşılıksız idare ederler, en mukaddes bir iş olan anneliği de karşılıksız fedakarlıkla yerine getirirler. Her birimiz hayat ortağımızın, annemiz, kızımız, kız kardeşimiz ya da arkadaşımızın bu gücünü yaşarken zaten görmekte şahit olmaktayız.

Tüm Kadınlarımızı insanüstü gayret ve fedakârlıklarından ötürü, yürekten kutluyor, Kadınlarımızın Ülkemizde ve Dünyamızda hak ettiklerinin de üstünde tutularak saygı görmelerini, kadınların mutlu bir Dünya ve gelecek için her alanda bulunmalarını, aktif rol oynamalarını ve toplumsal yaşamda çok daha aktif rol aldığı bir dünya istiyoruz. Avrupa Gazeteciler Derneği adına, bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü fırsat bilerek bir kez daha kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”