medya sensin, paylaş!

20 Yıldır Süren Bir Program; "Bizim Çocuklar ve Barışcan"

1997 yılından beridir Diyarbakır Söz TV stüdyolarında gerçekleşen ve UZAY TV’den canlı yayınlanan BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programı bu yıl 20.SEZON ile yeniden seyircileriyle buluştu.

Programın 20.Sezon Galası Diyarbakır Forum AVM'de yapıldı. Diyarbakır Söz TV ve Uzay TV den canlı yayınlanan programa Diyarbakır Özel Eflatun Koleji öğrencileri etkinliklerini sergilediler.


"Kırmızı Başlıklı Kız" skeci, Okul Korosu, Step gösterisi, Akıl Oyunları, İngilizce Tiyatro, Kıck Boks gösterisi, Şiir dinletisi, "Sınav Stresi" tiyatro gösterisi gibi eğlenceli bölümler küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de beğeniyle izlemesine vesile oldu.


Programda ayrıca Barışcan son şarkısı ŞİRİNİM' i seslendirdi.Barışcan’a Palyaço, Pamuk Prenses, Bal Arısı ve Kral kostümlü Animatörler eşlik etti. Barışcan program boyunca salondaki çocuklara çekilişle hediyeler dağıttı.


“Bizim Çocuklar ve Barışcan” program bu yıl da uydudan ve DSmart 265.kanaldan yayın yapan Uzay Tv’de yayınlanıyor.


Bu Programda öğrencilerin şarkı ve şiir okuma yetenekleri, halk oyunları, dans, ana sınıfı rontları, skeç ve tiyatro gösterileri, izcilik ve spor faaliyetleri, 23 Nisan Çocuk Bayramı,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Anneler Günü vb. Belirli günler ve haftalar kutlamaları, proje ve performans sunumları, resim ve el işi faaliyetleri ve resim sergileri sergileniyor. Zaman zaman Okuma Bayramları , Ödül ve Sertifika Törenleri, Karne ve Kep Atma törenleri, Okulun Sömestr Tatiline Giriş ve Yıl Sonu Şenlikleri de bu programda gerçekleştiriliyor. Ayrıca Sınıflar arası bilgi yarışmaları, Rehber öğretmenlerinin velilelere yönelik sınav ve eğitim konulu açıklamaları da yapılıyor.

Programın 20.sezon ve diğer tüm sezonları takip etmek için www.bariscan.net

BARIŞCAN 20.SEZON KONUŞMASI

BARIŞCAN ŞİRİNİM

BARIŞCAN SEV KARDEŞİM

BARIŞCAN HAYAT BAYRAM OLSA

BARIŞCAN GEL BICI BICI ÇOCUK

ÇEKİLİŞ1

ÇEKİLİŞ2

ŞİİRLER

CİCİ KIZLAR

HABABAM SINIFI

SPOR

KORO