medya sensin, paylaş!

15 Temmuzun anlamı

tag: dğiştiNe

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 15 Temmuz Gecesi Genel Kurmay Başkanı ve Komuta Kademesi ile iletişim kurulamadığını ifade ederek, "Cumhurbaşkanı ve Başkomutan" Sıfatı ile, Demokrasiye inanan Milletin tamamını, İşgali ortadan kaldırmak için, Şehir Meydanlarına, Havalimalarına davet etti.

Türk Milleti bu Daveti normal değil, olağanüstü şartlar ile ilgili bir Davet olduğunun mesajını aldı. Cumhurbaşkanımızın Başkomutan sıfatı ile Talimat değil, bir Savunma Emri verdiğinin Şuuru ile Meydanlara indi. Tank'a, Top'a Tüfeğe karşı Bedenini, Aklını, Şuurunu, İmanını Siper etti.

Bir İşgal Girişimini Durdurdu!

Aynı Gece, 11. Cumhurbaşkanı sayın Abdullah GÜL'de Telefonla, Televizyonlar aracılığıyla, Türk Milletine, Demokrasiye, Hukuka sahip çıkmaları için çağrıda bulundu.

Soru Şudur;

Darbe, İşgal, savaş Durumlarında Başkomutan tarafından Ülke Savunması için Emir Alan Bir Millet; İşgal Girişiminin engellenmesinden sonra, Hangi Şartların; Barış Şartlarının, Şavaş Şartlarının, Darbe Şartlarının Hukukuna göre, yaptıkları, Müeyyideye, Yaptırıma Tabi tutulacak?

İşgal, Darbe durdurulana kadar olan süreçte Millet Sivil mi, Asker mi sayılacak?

Türkiye'nin Kadim Devlet Aklı, Tecrübesi, Uygulaması bu basit soruları sorun hale getirmeden çözme iradesine sahiptir.K.E.

Savunulan Millettir, Devlettir, Demokrasi'dir, Hukuktur, Adalettir.

tag: dğiştiNe